O společnosti

MINERVA BOSKOVICE, a.s.


 

Předseda dozorčí rady Michael Kilian
Předsedkyně představenstva Romana Špačková
Místopředseda představenstva Frank-Michael Kuhnt
Člen představenstva Karel Šmíd

 MINERVA BOSKOVICE, a.s., vedená u Krajského soudu v Brně pod spisovou značkou B210


Adresa:

Sokolská 1318/60, 680 01 Boskovice
Telefon: +420 516 494 211
E-mail: minerva@minerva-boskovice.com
IČ: 00010944
DIČ: CZ00010944

                                             

 

 

Jsme špičkový výrobce šicích strojů

MINERVA od svého vzniku (r. 1881*) prošla mnoha změnami. Poslední přeměna byla v r. 1991 na akciovou společnost. V roce 1997 se stává majoritním akcionářem německá firma Dürkopp Adler AG Bielefeld. Od roku 2005, kdy většinu akcií firmy Dürkopp Adler AG převzala čínská firma SGSB Group Co., Ltd. rovněž výrobce průmyslových šicích strojů, se MINERVA BOSKOVICE, a.s. stává součástí tohoto mezinárodního uskupení. Majoritním akcionářem firmy MINERVA však zůstává firma Dürkopp Adler, která dala Minervě novou perspektivu ve výrobě průmyslových šicích strojů. Od spojení s čínským kapitálem se očekává masivnější proniknutí na čínské trhy. 

 

Současná MINERVA je moderní akciová společnost, která vytváří zajímavé pracovní příležitosti v boskovickém regionu. Není to jen výrobní podnik, ale je to společnost s dostatečně zkušenou vývojovou základnou s oborníky v nákupu i prodeji. 

 

Opírá se o technickou zdatnost svých pracovníků a o inovační potenciál, který tito pracovníci nabízejí. Vysoká kvalifikace pak umožňuje dodávat i vysokou kvalitu a stroje přizpůsobené konkrétním požadavkům zákazníků. Tyto naše přednosti posilujeme a spolu s efektivní výrobou klíčových komponentů a montáží současnou nabídku ještě rozšiřujeme. 

 

Firma MINERVA BOSKOVICE, a.s. je příkladem toho, že pokud je společnost ochotna se přizpůsobovat novým podmínkám, sází na vysokou kvalitu a špičkovou technickou úroveň, dokáže se dlouhodobě udržet na světových trzích.